Restauracja Stara Karczma w Elblągu - Kuchnia włoska

Kuchnia włoska

Jedzenie kuchni włoskiej, dzięki swej różnorodności, przyprawia o zawrót głowy. Świeże składniki dojrzewające w promieniach słońca oraz typowa rodzinna atmosfera podczas posiłków podoba się nam, Polakom na tyle że sami chcemy odtworzyć ten klimat w naszych domach.

Nie dziwi nas to ani trochę, gdyż doskonale to rozumiemy. Dlatego też nasze zamiłowanie do kuchni włoskiej widoczne jest w menu restauracji. Nie sposób jest sprowadzić wszystkie smaki Włoch, dlatego zdecydowaliśmy się na najbardziej popularne, ale jakże cenione dania kuchni włoskiej.

Przede wszystkim jest to pizza, której ciasto przyrządzamy ze specjalnej, prawdziwej włoskiej mąki Gran Mugnaio PZ3 farina di grano tenero tipo 0. Dzięki niej, ciasto jest takie, jak w we włoskiej pizzerii, a świeże dodatki, ser mozarella i pomidorowa pasta dopełniają ucztę dla zmysłów.

Oczywiście nie mogliśmy pominąć makaronów, z których można wyczarować, co się tylko pragnie. W naszej restauracji proponujemy trzy, bardzo dobrze znane dania południowych Włoch.

Naturalnie, w karcie win również posiadamy wina, które swoim smakiem przypomiają włoskie słońce i klimatyczne winnice.