Restauracja Stara Karczma w Elblągu - Kuchnia polska

Kuchnia polska

Kuchnia polska, podobnie jak cała kuchnia europejska, powstawała przez wieki, kiedy mieszały się wpływy i wyodrębniały coraz bardziej wyrafinowane kuchnie regionalne, oparte na lokalnych produktach.

W przypadku polskiej kuchni możemy powiedzieć, że „wielki świat” wymieszał się z „gminą”. Właśnie to doprowadziło do tego, że możemy delektować się wyjątkowymi potrawami. Nasz gust kulinarny wynika z przemieszania przez wieki wielu kultur. Każda z nich wprowadziła „coś wyjątkowe” do obecnie znanej nam kuchni polskiej.

Doceniamy to, dlatego staramy się każdej potrawie nadac wyjątkowy smak, dodając do staropolskich dań odrobinę urozmaicenia podyktowanego obecnymi trendami. Aby to zrozumieć, najlepiej odwiedzić nasze gościnne progi i dać ponieść się prawdziwej uczcie dla zmysłów.

W tym momencie warto przypomnieć słowa Polaka, jednego z najwybitniejszych autorytetów kulinarnych Francji, Edwarda Pożerskiego:

"Każdy naród kocha własną kuchnię. Woli ją od kuchni innych narodów. Uważa, że jest najlepsza. Wszystkie narody mają rację, gdyż żaden bez własnej kuchni obejść się nie może."