Restauracja Stara Karczma w Elblągu - Wieczór z cygańską muzyką i jedzeniem

Wieczór z cygańską muzyką i jedzeniem

Cygański wieczór to niecodzienne wydarzenie, rewia estradowa w wykonaniu zespołu „Cygańskie Czary”, to muzyczno-taneczne widowisko pełne orientalnej zmysłowości, cygańskiego temperamentu, finezji hiszpańskiego flamenco, a dla duszy romansów rosyjskich.
 
W programie pełnym wigoru i radości życia zabrzmią najwspanialsze utwory cygańskie. Cudowna autentyczna muzyka romska, śpiew i taniec, a także niesamowite stroje stworzą niezapomnianą atmosferę i wprowadzą widzów w zaczarowany i tajemniczy świat Romów.
 
W repertuarze najsłynniejsze utwory cygańskie m.in: "Ore, Ore", "Dziś prawdziwych cyganów już nie ma", "Jadą wozy kolorowe", "Ech raz, jeszcze raz", "Oczy czarne" oraz piosenki do wspólnego, biesiadnego śpiewania m.in: "Cyganeczka Zosia","Zagraj mi piękny cyganie", jak również mało znane taborowe utwory w języku romskim m.in: "Kaj jone", "Cijorie", "Shatrica","Gelem, gelem" oraz autorskie kompozycje "Zatańczcie z nami Cyganami", "Czerwona sukienka".
 
Solistką zespołu "Cygańskie Czary" jest gwiazda muzyki romskiej Elena Rutkowska. Utalentowana aktorka o wielkich zdolnościach interpretacyjnych i muzycznych. Elena jest absolwentką Akademii Teatralnej w Kijowie. Pomimo, że w Polsce mieszka dopiero od kilku lat ma już duży dorobek artystyczny i zdobyła sympatię widzów i słuchaczy. Zasłynęła z dramatycznej roli w serialu "Pitbull", gdzie była partnerką głównego bohatera filmu Andrzeja Grabowskiego.
 
Widzowie także docenili brawurowo zagraną charakterystyczną rolę w serialu "Lokatorzy". Aktorka jest dobrze znana bywalcom warszawskiego teatru "Buffo". Gazeta Muzyczna bardzo trafnie określa Elenę Rutkowską: "...Wyjątkowej urody aktorka filmowa i teatralna oraz piosenkarka, pełna
temperamentu porywa w rytm egzotycznej, cygańskiej muzyki. Tworzy charyzmatyczny czar, narzucając swoją zmysłowość każdej widowni".
 
W zespole „CYGAŃSKIE CZARY” wystąpią: Elena Rutkowska (wokal), Leoni Agassi (piano, gitara, wokal), Ricardo Tokarski (gitara, instrumenty, wokal), dwie tancerki.

Kiedy: 22 marca 2018, godzina 19:00
Bilet w cenie: 69 zł/osobę obejmuje:
- koncert z konsumpcją
- naukę tańca
- wybór Królowej