Restauracja Stara Karczma w Elblągu - Sierpniowe smaki w Karczmie

Sierpniowe smaki w Karczmie

W sierpniu, jak zwykle zaskakujemy polskimi smakami, przepełnionymi świeżymi i pachnącymi słońcem warzywami wprost od naszych lokalnych ogrodników. 
 
I tak, proponujemy na przystawkę polędwiczkę z kaczki na chrupiących sałatach, czyli soczysta pierś z arbuzem i selekcją owoców, z esencją z czerwonego wina i malinowym winegretem.
 
Na gorące dni, idealnym rozwiązaniem jest chłodnik arbuzowy gazpacho - orzeźwiający chłodnik z arbuza i pomidorów z delikatną nutą mięty, papryki, ogórka i chili.
 
Nie zabrakło również głównych, mięsnych dań. Pierwszym z nich jest kurczak z wiejskiej zagrody na zielonej łące - filet drobiowy z bakłażanem, cukinią i pomidorem w towarzystwie mozzarelli i aromatycznego  sosu ze świeżej bazylii.
 
Szczególną uwagę warto zwrócić na bitki z łosia według przepisu "Żony Gajowego", które serwujemy z kapustą po warmińsku, puszystymi kluseczkami francuskimi i rumianym sosem myśliwskim.
 
Na zakończenie ceremonii smaków mamy również deser - ekler z ciasta cygaretkowego z kremem waniliowym w babcinym ogrodzie owocowym.
 
Dla osób, które nie muszą prowadzić samochodu polecamy arbuzowe Mojito - orzeźwiający, owocowy drink na bazie białego rumu, arbuza, limonki oraz świeżej mięty.
 
Serdecznie zapraszamy do rozkoszowania się w sierpniowych smakach Starej Karczmy.